Dubové věšáky na kreslené tapetě

Dubové věšáky na kreslené tapetě

Taky se vám stejně jako mně líbí tapety? Chtěli byste je mít doma? A máte, tak jako já, manžela, který nechce o lepení tapet (v tomto ani v příštím životě) ani slyšet? Tak to udělejte jako já a tapetu si namalujte sami. Zamilovala jsem se do tapet s geometrickými vzory. Úplně jsem to viděla, jak jednu stranu chodby oživím krásnou barevnou tapetou. Po opakovaných diskusích na toto téma jsme s manželem došli ke vzájemné „dohodě“. Tapeta bude, jen lepidlo a papír ne. Našla jsem si trojúhelníkový vzor, který se mi líbil a barevně navazoval na předsíň.

V prodejně barev jsem si nechala namíchat vybrané odstíny omyvatelných barev na zeď. Omyvatelnou proto, že je naše předsíň docela malá, a tak jsem chtěla tuto „tapetovou“ zeď využít pro další sérii věšáků a ke zdi umístit dřevěnou lavici na odkládání různých tašek, nákupů, atp. Takže hlavně, aby zeď byla odolná proti otěru a oděru a všem jiným dětským nápadům.

Nejprve jsme chodbu vymalovali celou na bílo, pak jsme si vyznačili obdélník v místě, kde jsem chtěla tapetu a ten natřeli vybranou šedou barvou. Po zaschnutí jsme na zeď rozkreslili obyčejnou tužkou můj motiv a pak jsem po několik dní malovala žluté trojúhelníky. Nebylo to sice úplně rychlé, ale výsledek stál za to. „Tapeta“ se moc povedla a ani jsme nemuseli použít zapovězené lepidlo.

Pak nastalo období hledání věšáků. Nějak jsem si pořád nemohla vybrat. Geometrický motiv byl sám o sobě dost výrazný a já hledala něco přírodního. Nakonec jsem požádala svého tatínka, který umí kouzlit se dřevem, zda by mi je nevyrobil. Sdělila mu svou představu o tom, jak by věšáky měly vypadat. A tak přišly na svět tyto krásné mnohohrany. Tatínek je na mé přání vyrobil z dubového dřeva a povrchově upravil pouze lněným olejem. No posuďte sami, nejsou nádherné?

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *