Dýňobraní 2017 v Okrasném zahradnictví Osoblaha

Dýňobraní 2017 v Okrasném zahradnictví Osoblaha

Rok se s rokem sešel a v osoblažském zahradnictví se rodičům zase urodily nádherné dýně. Po loňské úspěšné premiéře jsme po sklizni uspořádali 16. 9. 2017 druhý ročník akce Dýňobraní. Na akci bylo možné vybírat z více jak 20 odrůd dýní. Kdo si chtěl vytvořit podzimní dekorace, našel tu okrasné dýně všemožných barev, tvarů a velikostí. Kreativci si mohli přímo na místě svou dýni i vyřezat.

Na své si tu přišli hlavně milovníci dezertů. V rámci rodiny a přátel jsme přichystali 15 druhů sladkého pečiva. Mezi dětské favority patřilo linecké cukroví, sušenky a lanýžová lízátka. Dospěláci vyzkoušeli cheesecake, bábovky, cupcakes s marcipánovými dýněmi, kynuté dýňové buchty s ořechy, různé řezy a linecký dort. A to nebylo všechno. V záloze jsme měli ještě vafle z dýňového pyré s tvarohem, smetanou, dýňovou zavařeninou polité javorových sirupem. Ještě teď si vzpomenu na tu vůni. Mňam.

Ani masožrouti nebyli ochuzeni. Mohli vyzkoušet fazolovo-dýňový kotlík s klobáskou, plněnou zapečenou špagetovou dýni nebo domácí hamburger s dýňovým chutney. Našlo se i pár dýňovo-bramborových placek nebo sekaná z mletého masa s dýní.

A pokud jste si chtěli odnést něco na památku (samozřejmě kromě dýně :-)), tak zde bylo možné zakoupit třeba domácí kváskový chléb s dýňovými semínky, dýňové sušenky, domácí granolu i bazalkové pesto s dýňovými semínky.

Jo a ještě nesmím zapomenout na výborné domácí džemy vytvořené z plodů vypěstovaných v zahradnictví. Mohli jste si zakoupit jak klasické varianty (jahodový, meruňkový, červenorybízový, černorybízový), tak i muchovníkový, černomalinový nebo jostový.

Vše bylo nachystáno s láskou s maximálním využitím produktů zdejšího zahradnictví.

Uvidíme se příští rok na třetím ročníku. Přijďte. Myslím, že to zase bude poslední sobota, kdy sem do Osoblahy jede sezónní parní vláček. Udělejte si výlet a přijďte ochutnat podzim.