Přišel k nám Mikuláš

Přišel k nám Mikuláš

Letos jsme si čas čekání na Mikuláše krátili výrobou punčoškového adventního kalendáře. Ze zbytků barevných bavlněných látek jsme s Julinkou vystříhaly punčošky a aplikace srdíček a stromečků. Až jich bylo 24, řekly jsme si, dost J. Pak přišla na pomoc babička, která na rozdíl ode mě ovládá tajemství šicího stroje a punčošky sešila. Ušila jim i poutka na zapnutí na knoflík.

Sehnat potřebné knoflíky podle mých představ bylo sice trochu náročnější, ale povedlo se. Pak jsme s Julinkou trávily večery přišíváním knoflíků.

Výsledné punčoškové dílo jsme společně s ostatními zavěsili na francouzské okno v obývacím pokoji. Mikuláš náš záměr naštěstí pochopil a naplnil punčošky malými dárečky. Byli jsme moc rádi, že Mikuláš pečlivě vybíral, co do punčošek dá. A nezklamal! Děti tak nemlsají žádnou rádoby čokoládu, ani chemickocukrové nesmysly :-).

Přála bych vám vidět tu radost, když děti zjistili, že jim Mikuláš do punčošek nadělil překvapení na každý adventní den. Pořád kolem punčošek chodí a snaží se vyšmátrat, co v nich je.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *