Tvořivé dílny folkových prázdnin

Tvořivé dílny folkových prázdnin

Každoroční plánování letních prázdnin je náročná disciplína. Tolik toho chceme stihnout a je tak málo času. O jednom prázdninovém týdnu mám už pěkných pár let jasno. Je to poslední červencový týden, ve kterém se každoročně konají v Náměšti nad Oslavou Folkové prázdniny. Člověk by si myslel, že se sjedou folkaři a bude to hlavně o muzice, ale skutečnost je jiná. Na zámku sice večer co večer vystupují různé kapely, ale dole ve městě se po každý den celý týden konají různé tvůrčí dílny, workshopy a semináře. Denně je možné si vybrat z neuvěřitelných 30ti dílen! A přidal se k nim i místní denní stacionář, ve kterém bylo možné navštívit ve třech dnech z týdne další dílny. Všude kolem báječná tvůrčí atmosféra a spousta inspirace!

Dřív jsem na dílny jezdila sama, dnes už s sebou beru děti. Pro holky je tam toho spousta, ale i pro kluky se něco najde. Letos jsme s Julinkou vyrobily mýdlo s kousky pomerančů a šumivé růžové a kávovo-kokosové bombičky do koupele). Namalovaly jsme si každá krásnou plátěnou tašku přes rameno. Uvily jsme si věneček z krepáku (mmj. květové věnečky a čelenky na festivalech teď dost letí, o čemž jsme se přesvědčili i na festivalu na Colours of Ostrava). Vyzkoušely jsme si malování vitráží a taky jsme si vyrobily svítící origami lampiónky.

Kryštof byl s tátou většinu týdne sjíždět Sázavu, tak se k nám přidal až na konci týdne. Společně jsme vyrazili za graffiti umělci a vyzkoušeli jsme si, jaké je to být legální sprejer. Pro osmiletého kluka super zábava. Pak si ještě vyrobil barevný food bag a obrázek ze šrobového papíru.

V mezičase jsme odpočívali v prostorách staré tkalcovny předělané v rámci Folkovek na tančírnu a dětskou hernu. Poslouchali jsme tango, pili nealko piňakoládu a děti přitom řádili. Tak si představuju prázdniny! Mrkněte, co jsme vyrobili.