Vytvořte si jednoduchý náramek z dopisních sponek nebo třeba náušnice ze špachtlí do krku

Vytvořte si jednoduchý náramek z dopisních sponek nebo třeba náušnice ze špachtlí do krku

Opravdu jsem se nezbláznila!

A jak jsem na takový nápad přišla? Dostala jsem možnost vést 12. 8. 2017 odpolední výtvarnou dílnu v rámci prvního ročníku třebíčského festivalu Žena ženou. Můj cíl bylo nachystat tvoření, které bude netradiční a budou se moci vyřádit jak malé děti, tak dospělí tvořivci.

Dílna měla probíhat na dece v parku, takže jsem chtěla zvolit něco nenáročného na čas a prostor (žádné lavice a stoly a tak). Zapojit do sebe několik dopisních sponek a oblepit je páskou zvládne člověk každého věku. Za pár minut pak vzniknou různé náušnice, náramky, náhrdelníky a jiné šperky.

Na tvoření těchto krásných šperků vám stačí nůžky, jutový provázek, dopisní (kancelářské) sponky, dřevěné špachtle, kleštičky na korálkování, pár základních komponent pro výrobu bižuterie (kroužky, afroháčky, karabinky) a hlavně barevné lepicí pásky z rýžového papíru, tzv. washi pásky.

Do testování před samotnou akcí jsem zapojila své děti a jejich kamarády a všem se tvoření moc líbilo. Podívejte se, jaké krásné šperky můžou z takových jednoduchých dostupných materiálů vzniknout.